Zeka Oyunları → Çin Kartları Oyunu

Çin Kartları Oyunu
(İngilizce Adı: Mahjong)
Tam Ekran Oyna
Çin Kartları
Çin Kartları Oyununun Açıklaması

Çin Kartları Oyunu OyuncuBey'de bedava oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyundur. Bu oyun Zeka Oyunları kategorisinde yer alır.
Orjinal Adı:MahJong
Çin Kartları Oyunu Nasıl Oynanır?
Çin Kartları oyunu üzerinde çince simgeler, sayılar ve benzeri işaretler bulunan kartların eşlerini bularak oynanan oyundur. Çin kartları oyunu tüm kartların ya da taşların eşleri bulunduğunda yok olur. Taşları eşleştirebilmeniz için taşların dış çerçevede en az bir uzun kenar boşta, ya da iç konumda iseler az iki uzun kenar açıkta olmalıdır. Çicekler ve ağaçlar bire bir aynı olmasa da eşleştirilebilir. Oyun açıldığında aynı olan kartların üzerine tıklayarak kartları kaldırın! Fakat sadece serbest kartlarla oynayabilirsiniz! Serbest Kart sayısını ve toplam kart sayısını aşağıda göreceksiniz. Üstteki menüden; "ipucu" ile serbest kartlarla ilgili ipucu alabilirsiniz. "Yeniden başlat" ile yeni oyun açın. OyuncuBey başarılar diler...
Ayarlar:
Çin Kartları oyununda ayarları değiştirmek için aşağıda gösterildiği gibi köşedeki dişli iconuna tıklayınız ve ayarları seçiniz.

Çin Kartları oyununun ayarları

Genel Açıklamalar:
Bu oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Bilgisayarınızda, bu oyunu farenizle veya klavyenizdeki ok tuşlarıyla oynayabilirsiniz. Cep telefonunuzda veya tabletinizde, bu oyunu dokunmatik ekranlarda, dokunarak veya kaydırarak oynayabilirsiniz. Oyun ekranınıza sığmalıdır. Telefonunuzun veya tabletinizin yönlendirilmesiyle ilgili bir bildirim varsa, lütfen konumu düzeltmek için telefon ya da tabletinizi döndürün. Gerekirse sayfayı yenileyin. Yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen oyunun altına bir yorum yazınız. Önerilen oyunları, sonraki ya da önceki oyunları seçerek diğer oyunları da aşağıdan açabilirsiniz. Oyun oynamak istediğiniz kategoride de gezinebilirsiniz. Başarılar dileriz...

  Oyuna yapılan yorumlar:


Hasan | 12/17/2010 8:00:14 PMYeni Html 5 oyunlar tablet ve telefonlarda da calisiyor. Cep telefonundan oyun oynamayi cok seviyorum. Tablette de oyun oynamak cok eglenceli.

Mert | 3/4/2011 9:57:18 AMHerkese tavsiye edebileceğim süper bedava oynanabilen online flash oyun. OyuncuBey'deki diğer flash oyunlar da süper. Bu siteyi çok seviyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Ali | 11/2/2012 2:32:29 PMBen de flash oyun oynamayı çok seviyorum. Bu sitede gerçekten oyun oynamak ve bulmak çok kolay.

Muhsin | 9/25/2013 3:50:00 PMBu oyunun gerçek adı mahjong kartları mı çin kartları mı?

Ömer | 3/26/2014 10:49:49 AMBu kart oyununun gerçek adı mohjong kartları ama türkçede çin kartları olarak kullanılmış.

Mahmut | 5/12/2014 11:41:32 AMçin kartları çin'de oynanan bir kart oyunu mu? :)

Mert | 3/4/2019 10:37:59 PMBu sitede bir suru cin kartlari mahjong oyunu var. Hepsini cok sevdim.

Riko | 11/1/2019 1:54:44 AMBu yeni Çin kartları kaldığı yerden devam ediyor. Dünkü oyunum yarım kalmıştı. Bugün çin kartlarına kaldığı yerden devam ettim.